НЕОБХОДИМИ МАТЕРИАЛИ
ISOFLEX-PU 560 BT Двукомпонентна, полиуретан-битумна мазана хидроизолация
PRIMER-PU 100 Еднокомпонентен полиуретанов грунд
PRIMER-PU 140 Двукомпонентен полиуретанов грунд, за повърхности с високо съдържание на влага
DUROCRET-PLUS Полимерна циментова смес с фибри за поправки и корекции
MEGACRET-10 Полимерна циментова смес с фибри за поправки и корекции
MEGACRET-40 Полимерна циментова смес с фибри за поправки и корекции
MEGAGROUT-101 Високоякостен несвиваем течен циментова смес за прецизно замонолитване на машини
FLEX PU-30 S/FLEX PU-2K Полиуретанови пълнители за фуги
ПОЛАГАНЕ
Подготовка на основата
Като цяло, основата трябва да е суха (съдържание на влага под 4%), здрава, чиста, без прах мазнини и други замърсявания.
Локални възстановявания или поправки на бетонови мостови елементи се извършват чрез високоякостни полимер-циментови репарационни състави: DUROCRET-PLUS (PCC R3), MEGACRET-10 (PCC R3), MEGACRET-40 (PCC R4) или MEGAGROUT-101 (PCC R4).
Грундиране на основата
Върху чистата и здрава бетонова основа (влажност под 4%), веднага след като материалът използван за поправки и корекции е изсъхнал, се нанася едно компонентният, полиуретанов грунд PRIMER-PU 100. Грунда се полага равномерно върху цялата повърхност, чрез четка, ролер или пръскане.
Разход на полиуретанов грунд PRIMER-PU 100: 200-300 g/m².
В случай на полагане върху основи със съдържание на влага над 4%, вместо PRIMER-PU 100, за грундиране се използва двукомпонентен полиуретанов грунд, за повърхности с високо съдържание на влага PRIMER-PU 140.
Разход на PRIMER-PU 140: 200-250 g/m².
Съществуващи пукнатини върху основата, с широчина над 1 mm, първоначално се грундират и в последствие се запълват с полиуретанови мастици FLEX PU-30 S или FLEX PU-2K. При наличие на пукнати с широчина под 1 mm, не се налага предварително запълване.
Полагане на двукомпонентна, полиуретан-битумна мазана хидроизолация ISOFLEX-PU 560 BT
ISOFLEX-PU 560 BT е двукомпонентен материал. Компоненти A (полиуретанова смола) и B (битум) са пакетирани в две отделни опаковки. Еднакви количества от двата компонента се смесват в чист съд. Двата компонента се смесват за около 3 минути с нискооборотен миксер (300 обр./мин). Особено важно е сместа да се разбърка добре в близост до стените и дъното на съда.
ISOFLEX-PU 560 BT се полага чрез четка, ролер или маламашка. Първият слой се нанася 3-4 часа след грундиране и докато PRIMER-PU 100 не е засъхнал напълно. Вторият слой се нанася 8-24 часа след първият, в зависимост от атмосферните условия и в перпендикулярна посока. След още 8-24 часа се нанася третият, последен слой. Докато слоя все още не е засъхнал, се нанася (разхвърля) кварцов пясък (Ø 0,4-0,8 mm). Кварцовият пясък трябва да е напълно сух. След втвърдяване на ISOFLEX-PU 560 BT, незалепили се частици кварцов пясък трябва да се почистят с прахосмукачка.
Цялостен разход на ISOFLEX-PU 560 BT: около 2,0-2,2 l/m²,(700 g/m² за слой), в зависимост от вида на основата.
Разход на кварцов пясък: около 3 kg/m².
Асфалтобетоновият пласт може да се положи 7 дни след нанасяне на ISOFLEX-PU 560 BT.
Втвърдилата полиуретан-битумна хидроизолационна мембрана ISOFLEX-PU 560 BT образува подходяща основа за полагане на асфалтобетон. Асфалтови смес със съдържание на бензин и т.н. трябва да се избягват.
ЗАБЕЛЕЖКИ
- ISOFLEX-PU 560 BT може да се полага при околна температура до и над 5ºC и температура на основата минимум 3ºC над температурата на поява на конденз. Максималната температура на полагане е до около 35ºC. Ниските температури забавят свързването, докато високите го ускоряват. Висока влажност може да повлияе на крайната повърхност на мембраната.
- Възможно пълзене на асфалтобетоновата настилка обикновено се дължи на качеството и характеристиките на асфалтобетоновата смес (точка на омекване) и не се отнася към адхезията на полиуретан-битумната мембрана.
- Консултирайте с инструкциите за безопасна употреба и предпазни мерки написани на опаковката.
- За правилна употреба и полагане на продуктите се консултирайте със съответните Технически Характеристики.